ÜRÜN BİLGİSİ

 Ürün Adı :  Yenilenebilir Enerji
 Ürün Kodu :  003

ÜRÜN KATALOĞU

TR Katalog Göster

EN Katalog Göster

PAYLAŞ


WhatsApp ile Sipariş ver

Fotovoltaik Paneller
Güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren modüllerdir.

Şarj Regülatörü
Fotovoltaik panelin gerilimini regüle ederek aküyü besler. Akünün şarj-deşarj durumlarını kontrol ederek aşırı şarj ve deşarj olmasını engeller ve akünün kullanım ömrünü uzatır.

Akü Grubu
Aküler sayesinde güneş enerjisinin yetersiz olduğu durumlarda sistemi besler.

İnverter
İnverter, güneş panellerinden gelen DC elektrik enerjisini evin içerisindeki şebeke elektriğine uygun cihazları çalıştırabilmek için AC elektrik enerjisine dönüştüren cihazdır.

Pano
Panoya gelen elektrik sigortalardan geçirilerek ev içerisine dağıtılır. 
Sayaç: Çift taraflı sayaç, güneş enerjisinin yetersiz kaldığı durumlarda şebekeden çekilen elektrik enerjisini okur. Güneş enerjisinden üretilen elektrik enerjisi fazlalık oluşturduğunda da bunu ayrıca okuyarak şebekeye verilen elektriği gösterir.

 

Güneş enerjisi dışındaki tüm enerji kaynakları bulunduğu bölgeye ve fiziksel  mekana bağımlıdır. Bağımlı olan enerji kaynaklarından birisi de rüzgar enerjisidir.

Güneş ve rüzgar enerjisi ile elektrik üretim sistemleri incelendiğinde sistem temel anlamda ikiye ayrılmaktadır.

Şebekeden Bağımsız (Off Grid) Sistemler
Şebekeye Bağlı (On Grid) Sistemler

Şebekeden bağımsız (Off Grid) sistemler şebeke elektriğinin olmadığı veya tercih edilmediği çiftlik evi, kır evi, villa, siteler ve tarımsal alanlar gibi mahallerde elektrik ihtiyacının karşılanmasına yönelik güneş enerjisinden faydalanan elektrik üretim sistemleridir. Bu sistemlerde fotovoltaik paneller, şarj regülatörü, akü ve invertör kullanılmaktadır. Günümüzde gelişmiş ülkelerde fotovoltaik sistemlerin kullanımı incelendiğinde giderek yaygınlaşan uygulama ise şebeke bağlantılı sistemlerdir. 

Şebekeye Bağlı (On Grid) Sistemler Şebeke elektriği bulunan tüm mahallerde elektrik ihtiyacının karşılanmasına yönelik güneş enerjisinden faydalanan elektrik üretim sistemleridir. Son yıllarda yaygın hale gelen, kullanıcıların bina çatı ve yüzeylerine yerleştirilen fotovoltaik paneller ile üretilen enerji iki yönlü sayaç uygulamasıyla şebekeye verilebilmektedir. 
Bu sistemlerde üretilen DC akımın, AC akıma çevrilmesi ve şebeke uyumlu olması gerekmektedir. Fotovoltaik paneller, elektrik ihtiyacının tamamını, bir kısmını veya ihtiyaçtan fazlasını üretebilmektedir. Bu tür sistemlerde fotovoltaik panel ile üretilen elektriğin fazlası elektrik şebekesine satılır, yeterli enerjinin üretilmediği durumlarda ise şebekeden enerji alınır. Şebekeye bağlı sistemler, akülü ve aküsüz sistemler olmak üzere ikiye ayrılır. 
Şebekeye bağlı fotovoltaik bir sistemde fotovoltaik (PV) paneller, şarj regülatörü, akü grubu, inverter, pano (sigorta), sayaç ve yükler bulunmaktadır.

Ad Soyad

Email

Telefon

Adet


Mesaj


Gönder

Firmalar

Siel Enerji