Kategoriler
Ana Kategori, UPS

Line Interactive UPS Nedir?

Line Interactive UPS (Uninterruptible Power Supply), bir çeşit güç yedekleme cihazıdır. Bu tür UPS cihazları, meydana gelebilecek anlık voltaj dalgalanmalarına veya kesintilerine karşı hassas elektronik ekipmanların korunmasına yardımcı olmak için üretilmektedir. Böylece elektronik cihazların meydana gelebilecek olumsuz durumlardan etkilenmesinin önüne geçilebilmektedir.

Line Interactive UPS, doğrudan şebeke hattından enerji almakta ve bu enerjiyi bir şarj edilebilir batarya bankası tarafından depolamaktadır. Normal çalışma koşullarında, batarya bankası şarj edilmekte ve şebeke enerjisi doğrudan çıkışa yönlendirilmektedir. Ancak anlık voltaj dalgalanmaları veya kesintileri meydana geldiğinde batarya bankası hızla devreye girmekte ve elektronik ekipmanların çalışması devam ettirilmektedir. Bu, elektronik ekipmanların kesintisiz bir şekilde çalışmasına olanak tanımakta ve önemli verilerin kaybolmasının yahut hasar görmesinin önüne geçmektedir. Ayrıca elektronik cihazların daha uzun ömürlü olmasına da katkı sağlanmış olmaktadır.

Yüksek verimlilik ve düşük maliyet avantajlarına sahip olması ve özellikle kişisel kullanımlar ve küçük işletmeler için son derece uygun bir yapıya sahip bulunması nedeniyle Line Interactive UPS sıklıkla tercih edilmekte olan cihazlar arasında yer almaktadır.

Line İnteractive UPS

Line Interactive UPS

650 vA Line Interactive UPS

650 VA Line Interactive UPS, 650 VA (Volt-Amper) kapasiteye sahip bir Interactive UPS cihazıdır. Bu cihaz, maksimum 650 VA veya yaklaşık 520 watt güç çıkışı sağlayabilmektedir. Bu tür UPS’ler, özellikle kişisel kullanım veya küçük işletmeler için son derece idealdir. Özellikle masaüstü bilgisayarlar, monitörler, modemler, yönlendiriciler ve diğer benzer cihazlar gibi küçük ölçekli ekipmanlar için yeterli koruma sağlamaktadır.

650 VA Line Interactive UPS cihazı, genellikle kesintisiz güç kaynağı için yeterli süreyi sağlamaktadır. Daha büyük yükler veya daha uzun yedekleme süreleri gerektiren durumlar için daha yüksek kapasiteli veya çift dönüşümlü UPS’lerin tercih edilmesi gerekmektedir. 650 VA Interactive UPS’in diğer özellikleri arasında AVR (Otomatik Voltaj Regülasyonu), yüksek verimlilik, aşırı yük ve kısa devre koruması, akıllı batarya yönetimi gibi çeşitli özellikler yer almaktadır.

1200 vA Line Interactive UPS

1200 VA Line Interactiv UPS, elektronik cihazların güç kaynaklarında meydana gelebilecek güç dalgalanmalarına ve kesintilerine karşı koruma sağlayan bir güç kaynağıdır. 1200 VA (Volt-Amper) gücü; cihazın evlerde, ofislerde ve küçük işletmelerde kullanımı için yeterli bir kapasitedir. Bu Line Interactive UPS, otomatik voltaj regülasyonu (AVR) özelliği sayesinde ağır yük altındaki voltaj dalgalanmalarını dengelemekte ve ağır yük altındaki cihazların performansını artırmaktadır. Ayrıca, bir elektrik kesintisi yaşanması durumunda da batarya gücü ile cihazların çalışmasını sürdürmektedir.

UPS’in Line Interactive özelliği, elektriksel dalgalanmalara karşı online bir koruma sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde, şebekenin gerilimindeki dalgalanmaları filtrelenmekte ve ağır yük altında bile güvenli bir çalışma sağlanmaktadır.

1500 vA Line Interactive UPS

1500 VA Line Interactiv UPS, elektronik cihazları güç kesintileri, voltaj dalgalanmaları ve aniden yükselen gerilimler gibi olumsuz durumlardan korumak için kullanılan bir cihazdır. VA derecesi, UPS’in bağlı cihazlara sağlayabileceği maksimum voltaj ve akımı ifade etmektedir. Line Interactive UPS, AC güç kaynağı ve bağlı ekipman arasında yer alan bir UPS türüdür. Bağlı cihazlara voltaj düzenlemesi ve surge koruması sağlarken, aynı zamanda dahili bataryasını şarj etmektedir. Güç kesintisi veya voltaj düşmesi durumunda UPS batarya gücüne geçerek bağlı cihazların çalışmasına katkı sağlamaktadır.

Bir UPS seçimi yapılırken bağlanacak cihazların güç gereksinimlerinin ve güç kesintisi durumunda ihtiyaç duyulan çalışma süresinin özellikle dikkate alınması gerekmektedir. Ayrıca, cihazların giriş ve çıkış voltajı ve frekans gereksinimlerinin de dikkate alınması, UPS ile uyumluluğun sağlanması için önemlidir. Firmamız, size en uygun Line Interactive UPS üretimini gerçekleştirmektedir. Satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da müşterilerinin yanında olan firmamız, “kalite” ve “müşteri memnuniyeti” prensibiyle hareket etmektedir. İhtiyacınıza en uygun UPS cihazları için firmamıza ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilir, kaliteli ürünlere uygun fiyatla sahip olabilirsiniz.

Bloglarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar
Anasayfa